Simple.pl to platforma konsolidująca różne opcje finansowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych. dzięki generowanemu raportowi i zawartym w nim rekomendacjom, firmy mogą poprawić swój scoring jeszcze zanim zaczną się ubiegać o kredyt. Rozwiązanie jest oparte o sztuczną inteligencję.

Jak działa platforma Simple.pl?

Ewelina Lech-Motyka, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Simple.pl, opowiedziała nam o tym jak działa nowy produkt fintechu Wealthon. Z rozmowy dowiecie się jak korzystać z tego rozwiązania krok po kroku, z jakimi instytucjami finansowymi współpracuje Simple.pl, jak bada scoring kredytowy oraz jakie są plany na dalszy rozwój platformy.

Narzędzie używa szkolnego systemu oceniania (oceny 1-6), w celu wspierania i edukacji przedsiębiorców w zakresie ich firmowych finansów. Simple.pl daje również opcję wysłania wniosku do kilku instytucji finansowych i monitorowania jego statusu.

Z Eweliną Lech Motyką rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Pełny materiał jest dostępny na YouTube, SpotifySoundcloud, czy Apple Podcast. Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.