W ciągu ponad dwóch dekad na polskim rynku, Oney Polska zbudowała silną pozycję, oferując pierwsze w Polsce rozwiązanie fintechowe przeznaczone dla stacjonarnych punktów sprzedaży. Smartney w ciągu kilku lat została jednym z liderów rynku, z ponad 25% udziałem w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy – czytamy w komunikacie grupy.

Połączenie lendtechów Smartney i Oney Polska

Pierwsze sygnały na temat planowanego połączenia pojawiły się już w lipcu. Ostatnie miesiące obie spółki wykorzystały na dostosowanie procesów, wymianę wiedzy, projektowanie nowych rozwiązań dla klientów czy integrację obu zespołów.

Impulsem prowadzącym do połączenia była chęć poszukiwania synergii pomiędzy oboma modelami biznesowymi oraz jeszcze lepszego wykorzystania zatrudnianych przez obie organizacje talentów. Prezesem nowej organizacji został Stephane Tanter, zarządzający do tej pory obiema spółkami z branży LendTech.

Grupa Oney Bank jest obecna na polskim rynku już od 22 lat. W ciągu ostatnich trzech lato Oney Polska dokonała całkowitej digitalizacji swojego biznesu. Spółka stworzyła fintechowe rozwiązanie dla branży retail – OneyRaty. Dzięki niemu nawet mały sklep może wdrożyć narzędzie umożliwiające klientom ratalne finansowanie zakupów. OneyRaty dostępne jest już w prawie 700 punktach sprzedaży.

Z kolei Smartney posiada 25% udziału na polskim rynku w pożyczkach udzielanych na ponad 12 miesięcy. Fintech oferuje takie produkty jak finansowanie e-commerce, rozwiązania ratalne, pożyczkę gotówkową, czy pożyczkę konsolidacyjną. Smartney zbudowało portfel o wartości ponad  miliarda złotych i obsługuje prawie ćwierć miliona klientów.