Za pomocą aplikacji internetowej OneyRaty, konsumenci mogą wziąć raty na zakupy w partnerskich punktach sprzedaży oraz korzystać z pożyczek. Partnerem odpowiedzialnym za silnik kredytowy jest Smartney. Usługa jest już dostępna m.in. w sieciach Decathlon i Auchan. Od niedawna poprzez aplikację OneyRaty klienci mogą korzystać także z odroczonych płatności (BNPL).

Media Markt wdraża OneyRaty

Za pomocą aplikacji OneyRaty, kupujący w sklepach Media Markt mogą sfinansować zakupy stacjonarne o wartości od 150 do 30 tys. zł. Płatność rozkładana jest na od 3 do 50 rat w zależności od wysokości pożyczki. Proces udzielenia finansowania przebiega zdalnie.

Aby skorzystać z usługi potrzebny jest smartfon, numer dowodu osobistego i dostęp do bankowości internetowej. Na stronie OneyRaty należy podać kwotę i liczbę rat oraz wypełnić krótki wniosek. Potwierdzenie tożsamości odbywa się jedną z trzech dostępnych metod (zdjęcie dowodu i selfie, Kontomatik lub przelew weryfikacyjny). Na koniec klient akceptuje umowę i przedstawia kasjerowi otrzymany kod kreskowy.

– Postęp technologiczny generuje rosnące zapotrzebowanie konsumentów na nowoczesną elektronikę do domu czy biura oraz usług, dzięki którym mogą szybko i w pełni korzystać z zakupionego sprzętu. Wprowadzając do naszej oferty OneyRaty dajemy szerokiej grupie użytkowników nowych technologii możliwość sfinansowania zakupów w prosty i bezpieczny sposób – mówi Małgorzata Parzymies, Dyrektor Działu Usług w MediaMarktSaturn Polska.