W komunikacie czytamy, że PKO BP wprowadza taką funkcję jako pierwszy na polskim rynku wśród kantorów bankowych. Wystawioną walutę można sprzedać w całości jako transakcję jednorazową np. 100 euro lub w częściach jako kilka transakcji np. 100 euro sprzedane jako 50, 40 i 10 euro. Bank pobiera prowizję za transakcję.
Nowość w kantorze PKO BP – społecznościowa wymiana walut
Klient w kantorze w IKO może więc wybrać:
- standardową wymianę (ze wszystkimi dotychczasowymi funkcjami kantoru)
- kantor społecznościowy.
Z kantoru, w obu wariantach (standardowym i społecznościowym), mogą też skorzystać użytkownicy IKO bez ROR w PKO BP – mogą oni aktywować kantor w aplikacji i sprawdzić wystawione oferty. Aby skorzystać z kantoru, wystarczy otworzyć w banku konto walutowe.
Kilka miesięcy temu PKO BP uruchomił nowy proces otwarcia konta walutowego w aplikacji mobilnej IKO lub serwisie transakcyjnym iPKO dla młodzieży od 13 do 17 lat. Dotychczas taki klient konto walutowe mógł otworzyć wyłącznie w oddziale. Teraz konto walutowe może otworzyć rodzic dla nastolatka w swojej aplikacji IKO lub serwisie IKO, bądź też nastolatek może to zrobić samodzielnie wnioskując w IKO lub iPKO. W tym drugim przypadku otwarcie rachunku będzie możliwe po akceptacji wniosku przez rodzica.