Grupa Bank of Africa (BOA Group) jest międzynarodowym panafrykańskim konglomeratem finansowym. Współpracę z Cloud Services grupa rozpoczęła w 2020 r. Wdrażana platforma sprzedażowa to pierwszy rezultat wspólnego rozwijania usług elektronicznych.

Cloud Services zajmuje się oferowaniem rozwiązań IT dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego, które mają zwiększać zasięg i efektywność procesów sprzedażowych. W ramach współpracy odpowiada za wdrożenie i utrzymanie systemu zakupowego i finansowego.

Cloud Services wspiera digitalizację sprzedaży w Afryce

Tworzona platforma zakupowa wpisuje się w trend dynamicznego rozwoju usług finansowych na kontynencie afrykańskim mocno opartego na bankowości elektronicznej i usługach mobilnych.

Na tamtejszym rynku operuje coraz więcej fintechów, w tym gronie znajduje się m.in. startup Spoko.app działający w obszarze przekazów pieniężnych. Afryka to również region, w którym prognozowany jest znaczący wzrost liczby osób korzystających z mobilnych portfeli.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo nowo powstałej platformy od Cloud Services i BOA Group gwarantują przygotowane narzędzia i procedury, m.in. integracja serwisu z systemem bankowym i systemami wysyłki SMS/email, obieg dokumentów oraz mechanizmy administracyjne takie jak – wgrywanie plików pre-scoringowych (kwoty dostępne dla poszczególnych klientów), zarządzanie stanami magazynowymi w punktach.

Pierwsi z platformy skorzystają mieszkańcy Madagaskaru

Jako pierwsi zakupy za pośrednictwem platformy będą mogli robić mieszkańcy Madagaskaru. Następnie działalność platformy zostanie rozszerzona na pozostałe 17 krajów, w których swoje oddziały ma Bank of Africa.

– W krajach afrykańskich od kilku lat mamy do czynienia z bardzo dynamicznym rozwojem sektora bankowego. Co więcej rynek ten jest mniej zainteresowany tradycyjną bankowością, za to bardzo dobrze przyjmują się tu usługi elektroniczne. Dla znacznej części populacji podstawowym narzędziem do obsługi usług finansowych jest telefon komórkowy. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze bankowości pozwoli stworzyć innowacyjny i funkcjonalny produkt, który odniesie sukces we wszystkich krajach, w których planowane jest jego wdrożenie – mówi Katarzyna Guerrero International Business Development Manager z Cloud Services.