Pergamin ma dziś ponad 350 klientów, to m.in. Grupa Volvo, Cushman & Wakefield, Atrium European Real Estate i Kross. Firma automatyzuje pracę z umowami i innymi dokumentami, skracając czas potrzebny na podpisanie kontraktu. Startup rozwija platformę, która umożliwia zarządzanie umowami w jednym miejscu, pozwalając łatwo je tworzyć, negocjować, podpisywać i zarządzać nimi. Rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w firmach, które przetwarzają dużą ilość podobnych kontraktów – z dostawcami, najemcami, czy nawet pracownikami.

Pergamin pozyskał 5 mln złotych od inwestorów

Platforma umożliwia tworzenie umów w oparciu o szablony. Dzięki temu są od początku zgodne z prawem i regulacjami obowiązującymi w danej firmie. Pergamin integruje się z systemami CRM, HRM oraz ERP i automatycznie importuje z nich kluczowe dane o stronach i warunkach umowy. Strony mogą też łatwo negocjować kontrakt, komentując draft w chmurze, a następnie skorzystać z podpisu elektronicznego – czytamy w komunikacie.

Pergamin został założony przez Jakuba Barwańca, Piotra Łuczaka i Antoniego Wędzikowskiego. Do dzisiaj pozyskał ponad 350 klientów. Przychody spółki wzrosły o 520% rok do roku.

W gronie klientów Pergaminu znajdują się m.in. Grupa Volvo, Grupa Aegon, Cushman & Wakefield, Kross, Gemius, a także wschodzące gwiazdy jak JustJoinIT, Bluerank, czy agencja Roberta Lewandowskiego Stor9. Klientem startupu jest też Atrium European Real Estate, jeden z największych operatorów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Teraz Pergamin pozyskał 5 mln zł w rundzie seed, której przewodził niemiecki fundusz Sunfish Partners. Finansowanie zapewniły też fundusze DFRI i Funding Box. W sumie spółka pozyskała od inwestorów ponad 9 mln zł. Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju platformy Pergamin. Jeszcze w tym roku startup zaoferuje narzędzie do negocjowania i podpisywania złożonych kontraktów.

Finansowanie od inwestorów umożliwi też ekspansję międzynarodową. By zrealizować swoje plany, startup planuje powiększyć swój zespół. Do końca roku firma chce zatrudnić ponad 15 osób, zwiększając liczbę pracowników z 25 do 40. Pergamin poszukuje przede wszystkim specjalistów od produktów i business developmentu z międzynarodowym doświadczeniem.