Dlatego o terminowych płatnościach warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Funkcjonowanie systemów Elixir w Wielkanoc

Rozliczenia w systemie Elixir realizowane są standardowo w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00. Odstępstwem od tego standardu są dni ustawowo wolne od pracy. Takim dniem wolnym jest Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia.

Natomiast w najbliższy piątek, 29 marca, system Elixir będzie funkcjonować jak w każdy inny dzień roboczy. Trzeba jednak pamiętać, że przelewy, które zlecimy po godzinie 16.00 tego dnia, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli we wtorek, 2 kwietnia.

W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne) – przerwa w działaniu obejmie piątek, 29 marca i poniedziałek, 1 kwietnia, ponieważ w wielu krajach europejskich Wielki Piątek to tzw. bank holiday, czyli dzień wolny od pracy.

Niezależnie od świątecznej przerwy w działaniu sesyjnych systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir.