Dean Skurka został podobno wepchnięty do pojazdu w centrum Toronto w godzinach szczytu, ale został uwolniony bez obrażeń po elektronicznym przesłaniu porywaczom 1 miliona dolarów.
Entuzjaści kryptowalut na celowniku porywaczy?
WonderFI poinformowało o zyskach za trzeci kwartał dzień przed incydentem, generując 41 milionów CAD przychodu w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Spółka należy do najbardziej znanych firm kryptowalutowych notowanych na kanadyjskiej giełdzie.
Dyrektor generalny WonderFi jest najnowszym celebrytą kryptowalutowym, który padł ofiarą brutalnego napadu. Jest to 171. incydent przemocy fizycznej mający na celu kradzież kryptowaluty, poinformowała CBC jedna z firm ochroniarskich, zajmujących się ochroną użytkowników krypto. Liczba tego rodzaju incydentów ma korelować z kursem bitcoina.
A ta osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord, przekraczając 76 tys. USD. W artykule CBC eksperci zwracają uwagę, że kryptowaluty są łatwe w transporcie, a także niezwykle łatwe do przechwycenia od kogoś w porównaniu z napadem na bank, czy opancerzoną ciężarówkę.
Przeciętna osoba zajmująca się kryptowalutami może mieć na koncie naprawdę pokaźne sumy pieniędzy, a zwykle nie ma ochrony porównywalnej do znanego biznesmena, czy zabezpieczeń na swoich urządzeniach. Większość ofiar tego typu przestępstw to zazwyczaj zwykli obywatele.