„Myślę, że dokonaliśmy właściwego wyboru” – potwierdził Rappaport w poniedziałek. “Wierzymy, że firma może stać się głównym graczem w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na świecie i będzie warta ponad 100 mld dolarów” – dodał. Według CEO Wiz, rozwój sektora bezpieczeństwa chmurowego jest przyszłością dla przemysłu technologicznego.
Przypomnijmy, że pomimo pojawienia się oferty przejęcia o wartości 23 mld dolarów od Google, zarząd Wiz postanowił ją odrzucić.
Google nie przejmie Wiz. Przynajmniej na razie
Decyzja o odrzuceniu propozycji miała być nie tylko sprawą ambicji, ale również odpowiedzialności wobec inwestorów i pracowników. Rappaport przyznał, że był „bardzo zdenerwowany”, jednak w pełni świadomie podjął decyzję wraz ze współzałożycielami firmy. Jak zaznaczył: „W zdrowej firmie ze zdrowymi relacjami z inwestorami decyzja zawsze należy do założyciela”.
Wiz ma za sobą solidne wsparcie inwestycyjne. Firma pozyskała 1 mld USD od inwestorów kierowanych przez Andreessena Horowitza, Lightspeed Venture Partners, Sequoia Capital i Thrive Capital. Rappaport, w komunikacie wystosowanym do swoich pracowników, wyraził do nich pełne zaufanie w dalszym rozwoju firmy.
CEO przyznał, że startup miał również inne oferty, choć żadna z nich nie była tak duża jak ta od Google. Wiz był jednym z najszybciej rozwijających się startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem w ostatnich latach. Według Roya Reznika, współzałożyciela i wiceprezesa ds. badań i rozwoju, w tym miesiącu firma osiągnęła roczny przychód w wysokości 500 mln dolarów i ma nadzieję podwoić go do 1 mld USD w 2025 roku.
Zapytany o strategię fuzji i przejęć Wiz, Rappaport powiedział, że chociaż firma dokonała dwóch przejęć w ciągu ostatniego roku – startupów Gem i Rafft – to ogólnie stara się unikać ryzyka. „Posiadanie dużych zasobów finansowych nie oznacza, że musimy być aktywni” – powiedział Rappaport. Zatrudniająca obecnie 1500 osób firma dba o zachowanie swojej kultury organizacyjnej, a każde nowe przejęcie może wpływać na jej unikalny charakter.