Batmaid umożliwia zamówienie usług sprzątających za pomocą aplikacji lub przeglądarki internetowej. Pracownicy spółki w samej Szwajcarii obsługują ponad 55 000 klientów. Firma posiada swoje biura w Szwajcarii, Włoszech, Francji i Luksemburgu, a od września 2021 roku również w Polsce.

Ubiegłej wiosny, po otrzymaniu pierwszej tury finansowania w wysokości 5 mln CHF, Batmaid ogłosił przeprowadzenie kolejnej jesienią bieżącego roku. Po funduszach Bâloise, Investis Group oraz ACE & Company, udziały w wysokości 25 mln CHF otrzymała teraz spółka AEVIS.

Pozyskiwanie funduszy zbieżne jest z polityką rozwoju firmy, szczególnie w zakresie wsparcia jej obecnych projektów w Szwajcarii (m.in. usług Batmaid Club oraz Batmaid Dry), a także planami międzynarodowego rozwoju poprzez wejście na nowe rynki. Od września Batmaid świadczy usługi na terenie Warszawy.

Batmaid planuje ekspansję zagraniczną

– Wsparcie wytrawnych specjalistów, takich jak Michel Reybier i Antoine Hubert, pozwoli nam czerpać z ich cennego doświadczenia. Wspólnie podzielamy wiarę w potencjał rozwojowy naszej platformy w działaniach na szeroką skalę, jak również możliwość dostarczenia naszym klientom najwyższej jakości usług, zachowując zasady sprawiedliwości społecznej w walce ze zjawiskiem pracy na czarno – mówi Andreas Schollin-Borg, założyciel i CEO Batmaid.

– Naszym celem jest przyczynić się do budowania trwałej, wieloletniej wartości obiecujących firm. W przypadku Batmaid, wspólnie dążymy do powstania europejskiego lidera w sektorze home wellness – komentuje Michel Reybier, zarządzający i współudziałowiec AEVIS.

Od maja 2021 roku firma obecna jest również w Paryżu, od sierpnia także w Mediolanie. Planowane jest otwarcie oddziałów w kolejnych 21 miastach w 15 różnych krajach. Obecnie najważniejszym celem Batmaid jest zostanie czołowym graczem w branży, zarówno w Europie, jak również globalnie.