Firma, która uruchomiła usługę subskrypcji premium w 2022 roku, ma obecnie 12 milionów płatnych użytkowników. Durov powiedział również, że aplikacja kończy rok z ponad 500 milionami dolarów w rezerwach gotówkowych, nie licząc aktywów kryptowalutowych.
Telegram jest już rentowny. Co planuje firma?
Dyrektor generalny Telegrama powiedział także, że tej jesieni firma spłaciła znaczną część swoich obligacji dłużnych.
– W ciągu ostatnich czterech lat Telegram wyemitował dług o wartości około 2 miliardów dolarów. Tej jesieni spłaciliśmy znaczną jego część, korzystając z korzystnych cen obligacji Telegram. Ale przed nami jeszcze wiele pracy – napisał Durov w poście na X.
Wcześniej w tym roku, w wywiadzie dla Financial Times, Durov powiedział, że firma osiągnie rentowność w 2025 roku, a w przyszłości zamierza wejść na giełdę.
Telegram, który ma ponad 950 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, udostępnił funkcje dla firm, dodał usługę dzielenia się przychodami z reklam, pozwolił twórcom zarabiać pieniądze dzięki płatnym treściom na kanałach i uruchomił mini sklep z aplikacjami.
Telegram od dawna mierzy się jednak z plagą oszustw. Od listopada 2023 roku oszuści aktywnie stosują różne metody kradzieży toncoinów od użytkowników, zgodnie z raportem firmy Kaspersky. Durov odniósł się do tej kwestii kilka miesięcy temu, twierdząc, że firma pracuje nad ograniczeniem tego typu procederów.