Do tej pory Thales dostarczył 30 milionów przyjaznych dla środowiska kart płatniczych dla banków i wydawców kart. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii i ekologicznych materiałów, Thales staje się pierwszą firmą oferującą pełne portfolio kart, których produkcja na całym świecie jest certyfikowana przez Mastercard Sustainable Card Program.
Banki przechodzą na rozwiązania przyjazne środowisku
Tylko w 2021 r. do użytku weszło około 25 milionów takich ekologicznych kart, wykonanych z materiałów pochodzenia naturalnego lub plastiku pozyskanego z recyklingu.
Jednym z opracowanych rozwiązań jest karta wykonana w 85 proc. z PLA (kwas polimlekowy), który jest produkowany z kukurydzy. Kolejne to karta wykonana z materiału Ocean Plastic, który pochodzi z przetworzenia plastikowych butelek odzyskanych ze środowiska w ramach współpracy z organizacją Parley for the Oceans z obszarów, gdzie brakuje zorganizowanej i zrównoważonej polityki zarządzania odpadami.
Rozwiązanie to sprzyja zmniejszeniu ilości nowego plastiku w obiegu i jednocześnie pomaga walczyć z zanieczyszczeniem mórz. Banki odzyskują również odpady plastikowe z przemysłu opakowaniowego oraz drukarskiego do produkcji kart PVC. Ogranicza to ilość niewykorzystanego plastiku pierwszego użycia w otoczeniu.
Firma Thales oferuje także program offsetowy, dzięki któremu produkcja kart jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Zaangażowanie spółki zostało docenione przez organizacje branżowe, czego dowodzi certyfikat Mastercard. Program Mastercard Sustainable Card zachęca firmy z branży finansowej do wdrażania polityki zrównoważonego rozwoju i promuje ekologiczne rozwiązania wśród swoich partnerów – czytamy w komunikacie.
W Polsce pod koniec 2021 francuski koncern Thales odpowiadał za wdrożenie pierwszej w naszym kraju karty biometrycznej EMV, która trafiła w ręce klientów instytucjonalnych Banku Pocztowego.