Pozyskane finansowanie zapewnia Tier dodatkowe środki na realizację misji Zmiany Mobilności Na Dobre poprzez dostarczanie zrównoważonych rozwiązań w obszarze mobilności.

Runda finansowania serii D jest częścią szerszego procesu pozyskiwania kapitału i środków dłużnych. Uczestniczyli w niej obecni inwestorzy: SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, RTP Global, Novator, White Star Capital, Northzone i Speedinvest oraz nowi partnerzy, tacy jak M&G Investments i Mountain Partners.

Tier planuje poszerzać swój międzynarodowy zasięg

Od rozpoczęcia działalności w 2018 roku, Tier rozdysponował 135 000 e‑hulajnóg, e‑rowerów i e‑skuterów w 150 miastach w 16 krajach. Wraz z wprowadzeniem e-rowerów w kilku państwach, niemiecka spółka stała się pierwszym europejskim dostawcą mikromobilności, który oferuje użytkownikom trzy różne rodzaje pojazdów w jednej aplikacji.

Tier planuje przeznaczyć pozyskane środki na przejęcia oraz inwestycje strategiczne, poszerzając jednocześnie swój międzynarodowy zasięg na strategicznych rynkach o dużym potencjale rozwoju. Spółka będzie również inwestowała w rozbudowę swojej multimodalnej floty w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz kontynuowała rozwój innowacyjnej sieci Tier Energy Network, czyli sieci stacji ładownia akumulatorów obsługiwanych przez lokalne biznesy.

Z wyceną wynoszącą 2 mld USD, Tier pozyskał do tej pory łącznie ponad 660 mln USD finansowania. Spółka wkroczyła niedawno do szesnastego kraju, a także znacząco rozszerzyła swoją obecność w Europie i na Bliskim Wschodzie o nowe miasta, takie jak Manama (Bahrajn), Budapeszt (Węgry) czy Londyn, gdzie pojawia się po wygranej w przetargu na prowadzenie pierwszego w stolicy Anglii systemu e-hulajnóg.