Partner serwisu Visa dla biznesu

Traficar rozszerza flotę o 500 kolejnych pojazdów

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 18 maja 2020, 11:13 Aktualizacja: 18 maja 2020, 12:38

Traficar zwiększa liczebność swojej floty o 500 kolejnych pojazdów. Obecnie liczy ona 1800 samochodów, a do Renault Kangoo i Clio dołączą nowe modele kompaktowych aut z wypożyczalni Express Car Rental.

Traficar rozszerza flotę o 500 kolejnych pojazdów

W informacji prasowej czytamy, że Traficar jest obecnie liderem rynku carsharingu w Polsce. Firma powstała dzięki pomysłowi i wsparciu wypożyczalni Express Car Rental. Dzisiaj funkcjonuje na rynku jako samodzielny projekt.

Flota Traficara liczy już 1800 samochodów

– Reagujemy na potrzeby Polaków, dlatego zwiększamy nie tylko liczbę gotowych do wynajmu samochodów, ale też strefy w poszczególnych miastach. Wiemy, że kiedy wszyscy małymi krokami wracamy do normalności, carsharing to bezpieczne rozwiązanie komunikacyjne – mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Cena korzystania z aut osobowych pozostaje bez zmian – 1,50 złotych za 1 km jazdy (Traficar zrezygnował z cennika minutowego w listopadzie 2019 roku). Teraz firma zaoferuje klientom odświeżoną flotę Renault. W każdym z miast czekają na użytkowników samochody dostawcze Kangoo i osobowe Clio. We flocie Traficara znajdują się obecnie pojazdy miejskie, kompaktowe, małe dostawcze i duże dostawcze.

Firma działa obecnie w większości dużych miast w Polsce – poza Warszawą. Traficar wycofał swoją flotę ze stolicy w maju 2019 roku i zastąpił ją kilkudziesięcioma chińskimi mikrosamochodami ZD D2S, które ostatecznie także zniknęły z warszawskich ulic (powodem wycofania ZD D2S z Warszawy było zaprzestanie sprzedaży tych pojazdów w Europie).

Na początku kwietnia Traficar uruchomił także platformę online do zamawiania zakupów. TrafiSzop jest obecnie dostępny w Warszawie, a płatności można dokonywać za pomocą przelewu, karty płatniczej lub BLIKA.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

traficar-rozszerza-flote-o-500-kolejnych-pojazdow