O zmianach w aplikacji Twisto i wprowadzeniu płatnego planu Space informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz w sklepie Google Play pojawiła się aktualizacja wprowadzająca zapowiadane nowości.

Klienci, którzy zdecydują się na wybór z bezpłatnej taryfy Online nie będą mogli korzystać z fizycznej karty Twisto, Google Pay (wkrótce także Apple Pay), czy dzielenia rachunków Twisto Split. Te rozwiązania będą dostępne tylko w płatnym planie Space za 9,99 zł miesięcznie. Dodatkowo klienci korzystający z darmowej taryfy będą musieli liczyć się z tym, że przy płatnościach międzynarodowych kurs wymiany walut zostanie zwiększony o 3% prowizji.

Twisto wprowadza opłaty i stawia na model subskrypcyjny

Twisto – jak wybrać darmowy plan Online lub płatny Space?

Co ważne wszyscy klienci zostali domyślnie przypisani do płatnej taryfy Space, a czas na przejście do darmowego Online mamy tylko do 30 września bieżącego roku. Po tym terminie pozostaniemy w planie Space i będziemy musieli uiścić stosowną opłatę. Powyżej grafika przedstawiająca różnicę pomiędzy planami Online i Space.

Opcja wyboru planu przez aplikację będzie stale dostępna. Jeśli klient zdecyduje się na zmianę planu z Online na Space w połowie miesiąca – opłata zostanie naliczona tylko proporcjonalnie. Równie łatwa będzie zmiana planu w drugą stronę – ze Space na Online, przy czym w tym wypadku zmiany będą uwzględniane od pierwszego dnia następnego miesiąca (opłata za jeden miesiąc zostanie naliczona) – wyjaśniał czeski fintech w komunikacie zapowiadającym wprowadzenie nowych planów.

Jak zmienić plan w aplikacji Twisto? Po zalogowaniu wybieramy opcję „Więcej” w dolnym menu aplikacji, a następnie na samej górze zobaczymy pole z wybranym przez nas planem. Po kliknięciu otrzymamy możliwość zmiany taryfy ze Space na Online lub odwrotnie. Wprowadzone teraz zmiany wejdą w życie 1 października.

Z danych czeskiego fintechu wynika, że od początku 2020 roku Polacy wykonali dokonali z Twisto ponad 2 mln transakcji. Blisko połowa klientów Twisto korzysta z możliwości przesunięcia płatności na następny miesiąc.