– Podziel na 3 to innowacyjna metoda płatności. Wystarczy wyjąć telefon z kieszeni, by w kilka sekund rozłożyć płatności na 3 raty bez żadnych kosztów i formalności. Klient korzysta z bezpłatnego limitu Twisto, kupując produkt na stronie partnera. Koszt finansowania pokrywany jest z prowizji od sklepu internetowego. Kupujący może zdecydować o skorzystaniu z tej opcji już po dokonaniu zakupu – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto.

Twisto udostępnia raty za 0 złotych

Twisto Podziel na 3 ma być pierwszym tego typu produktem na polskim rynku – zapewnia fintech. Metoda płatności (znana jako Buy in 3) jest jednak bardzo popularna za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, Azji i Australii, gdzie oferowana jest przez m.in. australijski Zip, szwedzką Klarnę, czy amerykański AfterPay.

Nowa funkcja Twisto – Podziel na 3 – jest bezpłatna dla użytkowników obu planów – Online i Space. Aby z niej skorzystać, należy zrobić zakup w jednym ze sklepów partnerskich, wchodząc do niego bezpośrednio przez aplikację Twisto. Po zaksięgowaniu płatności, można ją podzielić na 3 raty za 0 zł (RRSO 0%) jednym przyciskiem. Sklepy partnerskie można sprawdzić w zakładce Zakupy w aplikacji Twisto.

O planowanym udostępnieniu rat za 0 zł w aplikacji Twisto pisaliśmy już na początku bieżącego roku, kiedy to fintech zapowiedział takie wdrożenie podczas konferencji w czeskiej Pradze. Dodatkowo warto przypomnieć, że pod koniec czerwca Twisto udostępniło w aplikacji także płatne raty (od 4 do 12), z których można skorzystać we wszystkich sklepach.

Odroczone płatności rozwijają się bardzo szybko

W ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się dalszego rozwoju Twisto w Polsce, ponieważ fintech pozyskał ostatnio 17 mln złotych dofinansowania. Pieniądze pozyskane między innymi od ING Bank Śląskiego mają zostać w całości wykorzystane na na rozwój internetowych płatności odroczonych bez rejestracji.

Konkurencja jednak nie śpi, a raty 0% w wybranych sklepach wprowadził także polski fintech PayPo. W sumie z usług firmy korzysta już ponad 1 tys. e-sklepów, a od początku bieżącego roku za pomocą odroczonych płatności PayPo zrealizowano ponad 2 mln transakcji.

Z kolei Twisto Pay (płatności odroczone bez rejestracji) są obecnie dostępne w około 700 sklepach internetowych. Z kolei z aplikacji mobilnej i karty wielowalutowej Twisto korzysta ponad 70 tys. użytkowników.