Twisto to fintech, który w tym roku zadebiutuje na polskim rynku z kartą wielowalutową połączoną z aplikacją płatniczą do codziennych płatności. Użytkownik będzie mógł zasilić aplikację własnymi pieniędzmi lub skorzystać z bezpłatnego kredytu odnawialnego Twisto Free.

W App Store i Google Play aplikacja płatnicza Twisto pojawi się na jesieni, natomiast Twisto Free dostępne jest już teraz w wersji desktopowej (za pośrednictwem strony internetowej).

– Twisto Free, czyli kredyt odnawialny, darmowy nawet przez 45 dni, z możliwością przedłużenia, o bardzo prostych i przejrzystych zasadach spłaty – to drugi, po płatnościach „Kup teraz, zapłać później”, element naszej oferty i unikalne rozwiązanie na polskim rynku – mówi Michal Smida, CEO i założyciel Twisto.

Twisto na rynku wyróżnia bardzo prosty proces wnioskowania o kredyt (całość odbywa się przez internet, bez wizyty w oddziale, czy kuriera z papierową umową) oraz transparentne zasady rozliczeń. Wszystkie transakcje są aktualizowane w czasie rzeczywistym, użytkownik ma dostęp do konta online (a od jesieni także w aplikacji), a okres rozliczeniowy liczony jest od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, co ułatwia monitorowanie wydatków.

Dzięki zaawansowanej technologii oceny zdolności kredytowej, procedura wnioskowania o  kredyt została skrócona do minimum.

Fintek poleca: otwórz konto za zero w PKO BP

Kredyt odnawialny jest bezpłatny nawet przez 45 dni i może być wykorzystywany w takiej formule bezterminowo – jeśli klient reguluje należności w wyznaczonym terminie.

Jak działa kredyt odnawialny Twisto Free

Po rejestracji na stronie www.twisto.pl, użytkownik otrzymuje indywidualny limit kredytowy Twisto Free, dopasowany do jego zdolności kredytowej i dostęp do konta online, w którym na bieżąco może śledzić swoje wydatki. Pierwszego dnia kolejnego miesiąca dostaje podsumowanie wszystkich płatności. Od tego momentu ma jeszcze 14 dni na uregulowanie zobowiązania wobec Twisto. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności o następny miesiąc. Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy.

Jeśli użytkownik zdecyduje się zmienić termin płatności danej kwoty (maksymalnie do 90 proc. sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o tę kwotę. Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem w wysokości 4,5 PLN za każde przesunięte 100 zł (45 zł za każdy 1000 zł).

– Korzystanie z konta online i kredytu odnawialnego Twisto Free jest dla użytkowników bezpłatne. Nie naliczamy odsetek od kredytu ani opłat za użytkowanie. Dopiero, gdy klient zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (po wykorzystaniu dostępnego bezpłatnego okresu), otrzyma informację o koszcie finansowania i zawrze z nami umowę o kredyt odnawialny Twisto Credit – wyjaśnia Michal Smida.

Na jesieni w aplikacji

Obecnie z produktu Twisto Free można korzystać robiąc zakupy w ponad 200 sklepach internetowych, które wdrożyły płatności Twisto „Kup teraz, zapłać później”. Dla osób które założą konto Twisto, czas na zapłatę za zakupy online bez żadnych kosztów wydłuży się tym samym z 21 do nawet 45 dni. To najdłuższy okres bezpłatnego finansowania oferowany w polskich e-sklepach.

Jesienią tego roku Twisto Free i Twisto Credit zostaną udostępnione również w aplikacji Twisto, połączonej z kartą płatniczą.Dzięki temu użytkownicy Twisto będą mogli z nich korzystać wszędzie, gdzie akceptowane są karty Mastercard. Osoby które już teraz zarejestrują się na konto Twisto nie będą musiały przechodzić dwukrotnie rejestracji i od razu będą mogły korzystać z limitu kredytowego w aplikacji.

– Wersja online kredytu odnawialnego Twisto Free i Twisto Credit to dla nas ważny krok przed wdrożeniem w Polsce aplikacji i karty wielowalutowej Twisto. Kredyt w aplikacji będzie dostępny na tych samych zasadach, ale zakupy z jego wykorzystaniem będzie można robić wszędzie – wyjaśnia Michal Smida.

Oprócz limitu kredytowego aplikacja mobilna Twisto będzie oferowała najwygodniejsze rozwiązania do codziennych płatności, takie jak: Snap – opłacanie rachunków i faktur za pomocą zdjęcia telefonem  i Split – podział płatności za rachunek w restauracji na kilka osób jednym kliknięciem, a także najlepszy kurs wymiany walut i realizację płatności zbliżeniowych przy pomocy Apple Pay.

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową