Przejazdy Uber Comfort prowadzone są przez kierowców z największym doświadczeniem oraz najwyższymi ocenami (min. 4.85). W usłudze dostępne są auta o wyższym standardzie, w tym z większą przestrzenią na nogi. Najpopularniejszym modelem samochodu w tej opcji jest Toyota Corolla, jednak zamawiając Uber Comfort można również spotkać takie pojazdy jak Lexus GS, Ford Mustang Mach-E, Tesla model S czy Volvo S90.

 Uber Comfort pojawia się w nowych miastach

Uber Comfort to nie tylko wygoda przejazdów. To także bezpieczeństwo, gdyż usługa świadczona jest przez najbardziej doświadczonych i najwyżej ocenianych kierowców. Zaufanie do Uber Comfort jest widoczne w preferencjach  użytkowników – wśród nich znajdują się osoby, które wykonują ponad 100 przejazdów miesięcznie. Natomiast najdłuższa podróż w listopadzie miała prawie 871 km i trwała ponad 11 godzin. – komentuje Marcin Moczyróg, Dyrektor Regionalny Uber w Europie Środkowo Wschodniej.

W listopadzie Uber Comfort najczęściej był zamawiany w piątki i soboty, pomiędzy godz. 18:00 a 21:00. Średni czas trwania przejazdu jest o 45% dłuższy niż w przypadku przejazdów UberX, jednak czas oczekiwania na przyjazd kierowcy pozostaje taki sam jak w przypadku standardowej usługi – około 5 min. Zdecydowana większość przejazdów opłacana jest już z poziomu aplikacji — aż 90% pasażerów Comfort używa płatności bezgotówkowych.

Uber Comfort jest obecnie dostępny w 17 lokalizacjach w Polsce — Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Toruniu, Bydgoszczy, Częstochowie, Rzeszowie, Kielcach, Białymstoku, Radomiu, Olsztynie oraz w Aglomeracji Śląskiej.