Worldline jest jednym z największych dostawców rozwiązań open bankigowych na Starym Kontynencie. Od 2014 roku firma pracuje nad XS2A (Access to Accounts) w oparciu o dyrektywę PSD2 (Payment Services Directive) docierając dotychczzas do około 3,5 tys. banków w całej Europie.

UniCredit konsoliduje rachunki europejskie

Współpraca obu firm ma na celu trwałe dostarczanie korzyści pod względem wydajności. Opracowane infrastruktury open bankingu, zamknięte w jednym interfejsie, mają ograniczyć złożoność procesów i eliminować trudności wynikające z wielu jednoczesnych interakcji. UniCredit chce tym samym uzyskać ogólnoeuropejski oraz zoptymalizowany w kosztach zasięg.

Oprócz partnerstwa w zakresie open bankingu, UniCredit podpisał z Worldline również długoterminową umowę. Obejmuje ona obsługę wszystkich transakcji SEPA (Single Euro Payment Area), płatności natychmiastowych, wielowalutowych, krajowych oraz wysokokwotowych w Austrii i Niemczech.

Usługi oferowane przez Worldline obejmują akwizycję handlową w sklepach i w Internecie, wysoce bezpieczne przetwarzanie transakcji płatniczych oraz liczne usługi cyfrowe. W 2021 r. Worldline osiągnęło przychód proforma bliski 4 mld euro.