Wzmacnianie pozycji użytkowników, przekształcanie Internetu

Forum NGI 2023 zostało zaprojektowane jako dynamiczne centrum dla wizjonerskich myślicieli, decydentów i technologów, aby zagłębić się w czołówkę cyfrowej transformacji Europy. W centrum uwagi forum znajduje się koncepcja Digital Commons, która jest szczególnie istotna dla Europy, ponieważ sprzyja sprawiedliwemu dostępowi do informacji, napędza innowacje i wzmacnia suwerenność cyfrową. Inicjatywa NGI finansuje od 2019 r. konkretne projekty, głównie open source, przyczyniając się do transformacji Internetu zorientowanej na człowieka. Jest jedną z kluczowych europejskich inicjatyw w dziedzinie cyfrowych dóbr wspólnych, a wiele innych pojawia się na poziomie krajowym i międzynarodowym.

W ramach wieloaspektowego programu, który obejmuje rozwój polityki europejskiej, trendy w zakresie innowacji i działania w zakresie Internetu nowej generacji. NGI Forum 2023 bada różnorodny wachlarz tematów, począwszy od potencjału cyfrowych dóbr wspólnych we wsparciu rozwoju Internetu nowej generacji. Program uwzgędnia również tożsamość cyfrową, Internet kwantowy, duże modele językowe i wyszukiwanie w sieci, zdecentralizowane media społecznościowe i bezpieczeństwo łańcucha dostaw open source.

Pionierskie innowacje dzięki współpracy

W ciągu ostatnich lat inicjatywa NGI stworzyła niezwykły ekosystem utalentowanych i zorientowanych na wartość innowatorów. Innowatorzy ci pracują głównie nad projektami open source, realizując misję ponownego wyobrażenia sobie i przeprojektowania Internetu. NGI jest katalizatorem takich projektów jak CryptPad, Searx, Mastodon i wielu innych, które przyczyniają się do tworzenia konkretnych rozwiązań dla użytkowników Internetu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Kształtowanie przyszłości Internetu: Uczestnictwo w NGI Forum 2023 to coś więcej niż tylko udział w wydarzeniu; to okazja, aby stać się częścią ruchu transformacyjnego.

Połącz się z wpływowymi głosami: Spotkaj się z decydentami politycznymi, w tym z Komisji Europejskiej i europejskich państw członkowskich, wybitnymi liderami branży, w tym z prelegentami wydarzenia: Isabell Claus, dyrektor zarządzającą Thinkers.ai, Adrianą Groh, współzałożycielką Sovereign Tech Fund, Irene Hernandez, CEO Gataca, Michiel Leenaars, dyrektorem ds. strategii w NLnet i wieloma innymi liderami myśli. Wydarzenie będzie moderowane przez Jennifer Baker, eksperta ds. polityki UE.

Zdobądź cenne informacje: Program NGI Forum 2023 obejmuje inspirujące prelekcje, angażujące dyskusje panelowe, historie wpływu, warsztaty techniczne i cenne możliwości nawiązywania kontaktów ze społecznością i projektami NGI. To szansa na naukę od ekspertów i wymianę pomysłów z rówieśnikami.

Sieć: Nawiązuj cenne kontakty z podobnie myślącymi osobami, decydentami, innowatorami internetowymi i przedstawicielami branży. Współpracuj nad projektami, które mogą przyczynić się do pozytywnych zmian w Internecie.

Bądź na bieżąco: Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i postępami w technologii i polityce internetowej. Bądź częścią społeczności, która aktywnie działa na rzecz bezpieczniejszego i bardziej otwartego Internetu.

Dołącz do nas online lub osobiście w Brukseli na #NGIForum23.
Zarejestruj się już teraz i zapewnij sobie miejsce w czołówce innowacji!