FinTech & InsurTech Digital Congress to przede wszystkim forum wymiany myśli oraz zawiązywania strategicznych partnerstw, czerpiąc z międzynarodowych doświadczeń gości. Poprzednie edycje kongresu skupiały się głównie na aktualnych trendach. Spotkania dotyczyły m.in. nowej fali Fintech 2.0, perspektyw fintechów i insurtechów w erze cyfrowej, czy akceleracji Embedded Finance & Insurance.

BNP Paribas liczy na większą dostępność technologii

Paulina Skrzypińska, Chief Innovation Officer w BNP Paribas podsumowała swoją prelekcję, zwracając uwagę m.in. na kluczową rolę jaką w 2022 roku będzie pełnić innowacja oraz nowe technologie. Nie da się ukryć, że potrzeba jest matką wynalazku. Tak jak ekspertka stwierdziła, w najbliższych miesiącach spodziewać możemy się upowszechnienia rozwiązań, które dotychczas nie były szeroko stosowane.

W trakcie tegorocznego FinTech & InsurTech Digital Congress w Warszawie prelegenci omawiali takie tematy jak: architektura finansów w metaverse; ewolucja na rynku kryptowalut; wpływ platform na ekosystem finansowy. Jak wynika ze słów gości, rok 2022 niesie ze sobą zarówno wiele wyzwań, jak i nadziei.

— To przede wszystkim będzie rok w którym przyspieszymy z innowacją. Usługi które świadczymy dla naszych klientów będą się zmeiniacjeszcze dynamiczniej i sektor finansowy, czy ubezpieczeniowy, będzie tym który sprawi że użytkownik będzie mógł poczuć się np. bezpieczniej. Technologia jest tutaj niesamowitym wsparciem. Potrzeba matką wynalazku. — Paulina Skrzypińska, Chief Innovation Officer w BNP Paribas.