Płatność BLIKIEM bez użycia kodu w aplikacji lojalnościowej Biedronki to nowa koncepcja, będąca efektem synergii Tpay i Pekao. Z nowej opcji płatności skorzystają wszyscy klienci mający konto w aplikacji “Moja Biedronka” i płacący BLIKIEM – wystarczy, że aktywują usługę.

Tpay i Bank Pekao wdrożyli w Biedronce nowy sposób płatności

– Od ponad 10 lat rozwijamy płatności online w Polsce. Współpraca z siecią sklepów Biedronka to dla nas bardzo ważny projekt – kolejny krok, dzięki któremu wraz z naszym partnerem Bankiem Pekao, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby konsumentów, w sposób unikatowy łączymy świat off- z online – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności online.

– Jest to pierwsze tego typu wdrożenie, które łączy prostą i szybką Płatność BLIK z programem lojalnościowym sprzedawcy. Jesteśmy przekonani, że nasz wspólny pomysł może być inspiracją dla kolejnych sieci handlowych, które dostrzegą w tym rozwiązaniu korzyści biznesowe i wkrótce również pójdą w tym kierunku –  dodaje Bartosz Zborowski Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Klienci sieciówki, korzystający z  aplikacji “Moja Biedronka”, mogą zapłacić BLIKIEM bez użycia kodu zarówno w kasach tradycyjnych, jak i w samoobsługowych. Wystarczy, że zalogują się do aplikacji Biedronki i aktywują w niej nową usługę.

Wdrożenie przez Tpay i Pekao płatności BLIK bez kodu w kasie Biedronki to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. Pandemia i zmieniające się nawyki zakupowe Polaków sprawiają, że klienci coraz częściej oczekują, że zakupy robione w sieci będą podobne do tych realizowanych w sklepach stacjonarnych, i odwrotnie.