Dark mode to motyw graficzny oparty na czerniach i szarościach. Zmniejsza on ilość światła emitowanego przez ekran urządzenia, a także jak się okazuje wpływa na oszczędność energii. Tryb ten trafił już między innymi do aplikacji mobilnych Alior Banku oraz PKO Banku Polskiego. Teraz na podobne wdrożenie zdecydował się BNP Paribas.

Aplikacja mobilna GOmobile ma już tryb ciemny

Jak zmienić wygląd aplikacji BNP Paribas na ciemny? Podczas pierwszego logowania po aktualizacji do wersji 2.16 użytkownik zobaczy ekran powitalny z informacją o nowych funkcjach. Wtedy wystarczy wybrać opcję „Zmień wygląd”, a następnie w ustawieniach wybrać „tryb ciemny”.

Dark mode można włączyć w aplikacji również w dowolnym momencie. Wystarczy w tym celu przejść do sekcji „Profil”, a następnie wybrać opcję „Ustawienia”. Aktywacja ciemnej wersji kolorystycznej dostępna jest pod zakładką „Wygląd”.

Eksperci banku wyliczyli, że gdyby każdy użytkownik aplikacji GOmobile przełączył ją w tryb ciemny, skutkowałoby to zużyciem prądu niższym łącznie o blisko 3,6 mld mAh. Mniej więcej tyle w rok zużywają mieszkańcy 9 domów jednorodzinnych.

Kiedy korzystamy z aplikacji w trybie ciemnym smartfony z ekranami AMOLED mogą zużywać blisko 2 razy mniej energii, niż gdybyśmy te same czynności wykonywali na ekranie z pełną paletą kolorów – czytamy w komunikacie banku.