Ma to być kolejna funkcjonalność, która pomoże  klientom dopasować aplikację mobilną do swoich indywidualnych preferencji. Użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Android mogą korzystać z tej opcji już od ubiegłego roku.

Personalizacja aplikacji Alior Mobile

– Od dłuższego czasu możemy zaobserwować u Polaków wzrost zainteresowania cyfrowymi rozwiązaniami oferowanymi przez instytucje bankowe. Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Alior Bank, już blisko dwie trzecie klientów loguje się na co dzień do bankowości internetowej, a co drugi – do bankowości mobilnej. W związku z tym, staramy się oferować im coraz więcej funkcjonalności ułatwiających korzystanie z tych kanałów. Udostępniliśmy w Alior Mobile możliwość wyboru kolorystyki rozszerzoną o motyw dark mode oparty na czerniach i szarościach – mówi Wojciech Dubiel, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Alior Mobile w Alior Banku.

Tryb dark mode od kilku lat coraz bardziej zyskuje na popularności. Polega on na zmianie koloru znaków graficznych z czarnego na biały oraz tła z jasnego na ciemny. Nowy element personalizacji nie tylko wpływa na ochronę wzroku użytkowników smartfonów poprzez zmniejszenie ilości emitowanego światła, ale także wiąże się z oszczędnością baterii.

Oprócz zmiany kolorystyki, Alior Mobile oferuje użytkownikom inne funkcjonalności mających na celu personalizację usługi. Z poziomu kanałów cyfrowych posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą m.in. na bieżąco włączać i wyłączać wybrane korzyści dopasowując ofertę do swoich potrzeb. Ponadto każdy klient może wybrać swój rachunek główny, który pojawia się na pulpicie aplikacji i z którego prezentowane jest saldo, a także zarządzać widokiem przed zalogowaniem. Użytkownik sam decyduje, czy na pierwszym ekranie chciałby widzieć saldo czy też ostatnie trzy transakcje.