W aplikacji mPay można kupić bilety PKP Intercity nawet 5 minut przed odjazdem pociągu. Dla zapobiegliwych przedsprzedaż obowiązuje na 30 dni przed wyjazdem. Sam zakup jednego biletu trwa niespełna minutę.

Bilety PKP Intercity w aplikacji mPay

W aplikacji wybierzemy czy chcemy miejsce przy oknie, przy korytarzu, czy może po środku. Jeśli jest to podróż służbowa, przy zakupie należy zaznaczyć chęć otrzymania faktury i podać dane. Aplikacja umożliwia sprawdzenie punktualności pociągów oraz informacji o aktualnych promocjach.

Jeśli pasażer kupił bilet i się rozmyślił, może go zwrócić, a także wymienić, gdy chce wyjechać w innym dniu lub o innej godzinie, jechać poza wybraną stację przyjazdu lub jechać innym pociągiem, zmienić klasę wagonu, kategorię miejsca i tym podobne.

Od kilku tygodni użytkownicy mPay mogą także opłacać parkowanie przy dworcach kolejowych. Rozwiązanie działa w Gdańsku, Gnieźnie, Kołobrzegu, Opolu i Wrocławiu. W stolicy można opłacić miejsca postoju znajdujące się przy stacjach Warszawa – Gdańska oraz Warszawa – Wschodnia.

Warto przypomnieć, że mPay zaoferuje niebawem możliwość opłacania parkowania w Warszawie. Tym samym już niedługo w stolicy będzie można korzystać z trzech aplikacji pozwalających na takie płatności – obok mPay są to SkyCash i moBiLET.