Obecnie w Warszawie takie rozwiązanie udostępniają SkyCash i moBiLET, ale mPay od dawna stara się o zielone światło ze strony stołecznego ZDM. Przez długi czas w Warszawie można było opłacać parkowanie za pomocą tylko jednej aplikacji i była to wyjątkowa sytuacja w skali kraju.

W aplikacji mPay opłacisz parkowanie w Warszawie

W większości dużych miast w Polsce działa kilka aplikacji pozwalających kierowcom na mobilne płatności za parkowanie. Przez ostatnie lata Warszawa była jednym z ostatnich przykładów, gdzie do dyspozycji pozostawało tylko jedno rozwiązanie. Mobilne płatności za parkowanie w stolicy od dawna obsługuje SkyCash, a jakiś czas temu dołączył do niego również moBiLET.

Z wczorajszego komunikatu mPay wynika, że niedługo kierowcy doczekają się trzeciej takiej aplikacji. Fintech od dawana starał się o stosowną zgodę ze strony ZDM, rywalizując w przetargu m.in. ze SkyCash. Teraz wreszcie udało mu się osiągnąć zamierzony cel.

„24 maja Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wybrał ofertę mPay w trybie przetargu nieograniczonego na „Pobieranie opłat na postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie z wykorzystaniem platform/kanałów mobilnych”. Umowa pomiędzy Spółką a ZDM zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia otrzymania zawiadomienia. Umowa zostanie zawarta w terminie wyznaczonym przez ZDM” – czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu pisaliśmy o innej nowości wdrożonej przez mPay – chodzi o możliwość opłat za parkowanie przy dworcach kolejowych. Na razie rozwiązanie działa w w Gdańsku, Gnieźnie, Kołobrzegu, Opolu i Wrocławiu, a także przy wybranych dworcach w Warszawie.