Funkcjonalność oparta jest o rozwiązanie firmy BillTech, które łączy usługodawców z bankami i aplikacjami. Dzięki temu w aplikacji mPay będzie można uregulować opłaty za prąd, gaz, czynsz, Internet, czy telefon.

W aplikacji mPay opłacisz rachunki

W systemie mPay dostępne są zarówno opłaty bieżące, jak i historyczne, mające powiązanie z konkretnym subkontem. Klient otrzymuje powiadomienia o nowych rachunkach w aplikacji i może zdecydować, kiedy i jakimi środkami je zapłacić.  Może wybrać jeden lub kilka rachunków, a niedługo będzie również możliwe zaplanowanie płatności automatycznej.

Usługa „Opłacaj Rachunki” dostępna jest w mPay w zakładce „Moje Finanse”. Po wybraniu kafelka użytkownik zostanie przeprowadzony przez krótki samouczek. W dalszej kolejności należy wybrać dostawcę usługi (np. T-Mobile, Netia, itp.), gdzie nastąpi przekierowanie na ekran logowania i połączenie z kontem wybranego dostawcy. Czynność należy powtórzyć dla każdego z nich, natomiast logowanie jest jednorazowe. Od tego momentu nie trzeba już wychodzić poza aplikację, aby opłacać rachunki.

Pożyczki w aplikacji mobilnej mPay

Co więcej, do opłacania rachunków klienci mPay mogą skorzystać też z platformy pożyczkowej. W przypadku, w którym na koncie zabraknie środków do terminowego opłacenia rachunków, można skorzystać z pożyczki.

Cały proces odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej. Użytkownik aplikacji mPay „od ręki” dostaje ofertę, która jest równoznaczna z przyznaniem mu pożyczki, a następnie środków, o które zawnioskował – bez skomplikowanych procedur, którym podlegałby u wielu innych pożyczkodawców – czytamy w komunikacie.

Współpraca mPay z BillTech Group zapewnia informacje m.in. o kwotach, statusach i terminach płatności, a także umożliwia udostępnienie oryginalnych, wystawionych przez dostawców faktur w plikach PDF. Klient otrzyma powiadomienie o nowych fakturach i terminach opłat.

Nowe metody zasilania wirtualnej portmonetki mPay

Kolejnym rozwiązaniem, które pojawiło się w aplikacji mPay, jest możliwość dodania środków do wirtualnej portmonetki za pomocą cyfrowych portfeli: Google Pay i Apple Pay.

Dodatkowo, główną portmonetkę mPay zasilić już można wprost z karty płatniczej przechowywanej w mPay Wallet. W poprzednich wersjach aplikacji zasilenia z karty trafiały do Portmonetki Zasileń Kartowych, co było dla użytkowników niewygodne.

Korzyści z posiadania zasilonej portmonetki to przede wszystkim dostęp do alternatywnego źródła płatności w sytuacjach, gdy np. wystąpi awaria bankowości czy przerwa techniczna i operacje kartą zostaną tymczasowo zablokowane czy niemożliwe do wykonania.