– „To nowy rodzaj finansowania dla firmy rozwijającej się” – powiedział Julian Teicke, dyrektor generalny i współzałożyciel Wefox w wywiadzie dla CNBC. Nowe fundusze mają być  przeznaczone między innymi na inwestycje w platformę technologiczną.

Insurtech Wefox pozyskuje 110 mln USD

Wefox poinformował, że wycena firmy utrzymała się na poziomie 4,5 mld. To rzadkość w obecnej sytuacji, gdy wiele fintechów odnotowuje spadek wyceny. Zaufanie inwestorów dla niemieckiej firmy oznacza więc nie tylko potwierdzenie modelu biznesowego Wefox, ale także wotum zaufania dla branży technologii ubezpieczeniowych w czasach, gdy stoi ona w obliczu makroekonomicznych trudności.

Julian Teicke jest przekonany, że  Wefox jest „odporny na kryzys”. W pierwszym kwartale 2023 roku przychody firmy prawie podwoiły się rok do roku. Co więcej, firma przewiduje, że do końca tego roku osiągnie rentowność.

Wefox koncentrujące się na produktach ubezpieczeniowych, takich jak ubezpieczenia mieszkaniowe, ubezpieczenia komunikacyjne i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Firma łączy swoich użytkowników z brokerami i partnerskimi firmami ubezpieczeniowymi za pośrednictwem platformy internetowej.

Założona w 2015 roku spółka szybko podbija rynek. Z powodzeniem działa na wymagającym rynku niemieckim i szwajcarskim. Obecnie Wefox jest obecny w 9 krajach, w tym także w Polsce. Ubezpieczyciel wykorzystuje technologie, dzięki którym możliwe jest bardzo szybkie rozwiązywanie spraw, nawet tego samego dnia.