Za pośrednictwem aplikacji można na przykład wysyłać pieniądze do rodziny i bliskich na całym świecie w wielu walutach, a także zlecać wypłatę środków w gotówce w setkach tysięcy punktów handlowych na świecie lub bezpośrednio na kartę, portfel mobilny lub konto bankowe, często w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Można również otrzymywać pieniądze wysyłane za pośrednictwem placówek handlowych lub platform cyfrowych Western Union.

Aplikacja mobilna od Western Union

Klienci aplikacji będą mogli:

  • Założyć internetowe konto wielowalutowe.
  • Dokonywać międzynarodowych przekazów pieniężnych natychmiast i bez opłat na konta internetowe innych właścicieli rachunków.
  • Wydawać pieniądze według własnego uznania, korzystając z powiązanej z rachunkiem karty debetowej wydanej we współpracy z Visa.
  • Skorzystać z oprocentowania 6 proc. na start dla oszczędności* do kwoty 37 500 PLN dla posiadaczy Konta Premium oraz 2 proc. dla posiadaczy Konta Standardowego.
  • Zyskać do 100 zł premii, gdy przekierują przekaz pieniężny Western Union na swoje konto w bankowości elektronicznej Western Union.
  • Zyskać do 300 zł premii, gdy użyją karty debetowej w sklepie, przy okazji zakupów internetowych lub wpłacą pieniądze na konto.
  • Skorzystać z miesiąca darmowych usług abonamentowych od wybranych dostawców.

Nowa platforma bankowości elektronicznej Western Union zostanie uruchomiona na kolejnych europejskich i światowych rynkach w ciągu roku. Aplikacja jest już dostępna w polskich sklepach Google Store i App Store.

Aplikacja jest obsługiwana przez Western Union International Bank z siedzibą w Wiedniu, Austria. Wszystkie salda są gwarantowane przez austriacki system gwarancji depozytów (Einlagensicherung) do kwoty 100.000 euro (lub równowartości w innych walutach) na jednego deponenta.