Dodatkowo rozwiązanie technologiczne zaproponowane przez spółkę zostało docenione podczas Startup Areny, odbywającej się przy okazji Fintech Summit Poland 2021. Altera przeznaczy pozyskane środki na dalszy rozwój aplikacji automatyzującej procesy księgowe.

Księgowość dla sektora MŚP od Altera

Celem aplikacji jest mobilne zarządzanie i optymalizacja zysków w biznesie. Dzięki aplikacji przedsiębiorca może wystawić fakturę kontrahentowi, a następnie kontrolować jej status (dostęp do danych jest możliwy przez 24h na dobę). Aplikacja umożliwia wgląd w sytuację finansową firmy, monitorowanie rentowności i podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o rzetelnie prognozowane cashflow.

Wchodząc na stronę internetową Altera można przetestować moduł do wystawiania faktur. Do najważniejszych funkcji tego modułu należą: przypomnienie o płatnościach, uzupełnienie danych firmy po NIP-ie oraz możliwość dodania jednocześnie wielu firm i użytkowników. Pozostałe moduły proponowane w aplikacji to: Koszty, Płatności, Finanse.

Altera przeznaczy pozyskane środki na dalszy rozwój aplikacji automatyzującej procesy księgowe. Dofinansowanie ma odegrać kluczową rolę również przy rozwoju algorytmów ML/AI. Aplikacja jest już dostępna w Google Play oraz App Store. Można z niej także korzystać na komputerze.