Kampania „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych. W projekt włączyły się urzędy miast i lokalne ośrodki kultury.

– Bezgotówkowe Kino Objazdowe to doskonały przykład edutainmentu. Realizowane przez nas działania odpowiadają na istotną potrzebę społeczną –  dostarczają rozrywkę na wysokim poziomie tam, gdzie jej brakuje i jednocześnie zwiększają tak ważne dzisiaj kompetencje cyfrowe i finansowe przedsiębiorców oraz obywateli – komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

15 powiatów, 7 województw, 5 premier kinowych

Filmowa trasa po Polsce rozpocznie się w Ornecie w powiecie lidzbarskim. Objazdowe kino pojawi się także w miejscowościach: Korsze, Biała Piska, Łęczna, Piwniczna Zdrój, Głogów Małopolski, Ropczyce, Sędziszów, Łaziska Górne, Lędziny, Pyskowice, Kalety, Świebodzice, Boguszów Gorce i Chocianów.

Seanse filmowe dla różnych grup wiekowych będą się odbywać od rana do wieczora. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najnowsze premiery kinowe. W repertuarze znajdą się takie tytuły jak „Listy do M.5”, „Johnny” oraz „Ania”. Na ekranie pojawią się także propozycje dla najmłodszych – bajka „Kopciuszek i kamień życia” oraz „Guliwer”.

Organizatorzy przewidzieli benefity dla osób kupujących bilety przy użyciu karty, telefonu lub przez internet, zarówno w przedsprzedaży, jak i w kasie przed seansem. Wszyscy, którzy zapłacą za bilety bezgotówkowo, otrzymają bezpłatnie popcorn. Bilety normalne dostępne będą w cenie 18 zł, a koszt biletu ulgowego to 16 zł. Natomiast za bilet grupowy trzeba będzie zapłacić 14 zł.

Widzowie Bezgotówkowego Kina Objazdowego będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat płatności bezgotówkowych. Przed ośrodkami kultury pojawi się specjalny kamper, w którym będzie można m.in. dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla przedsiębiorców realizuje Fundacja Polska Bezgotówkowa.