Świadczenie w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 36. miesiąca życia. Operatorem programu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co istotne, wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę ZUS, rządowy portal Emp@tia lub w bankowości elektronicznej.

Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w Banku Pekao

Klienci Pekao mogą już składać wnioski o nowe świadczenie za pośrednictwem serwisu internetowego Pekao24 oraz aplikacji mobilnej PeoPay. RKO przysługuje bez względu na dochód. Rodzice łącznie mogą otrzymać 12 tysięcy złotych, sami decyduje czy będzie to wypłata 1000 zł przez 12 miesięcy lub 500 zł przez 24 miesiące.

– Ambicją Banku Pekao jest towarzyszenie klientom nie tylko w codziennym bankowaniu, ale także wspieranie ich podczas załatwiania spraw urzędowych, dlatego mają oni możliwość za pośrednictwem elektronicznych systemów naszego banku m.in. założenia Profilu Zaufanego, składania wniosków „500+”, „Dobry start”, a teraz także o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Jednym z pierwszych banków, który zapowiedział wdrożenie wniosku o RKO do swojej bankowości elektronicznej jest także Bank Millennium. Opcja ta została udostępniona zarówno w systemie internetowym Millenet, jak i w aplikacji mobilnej banku.