XKASA, dostarczana przez XPAY może być zainstalowana na większości popularnych urządzeń z systemem Android oraz na większości nowoczesnych terminali płatniczych. XKASA sprawdza się zarówno w środowisku mobilnym, jak i stacjonarnym z uwzględnieniem kiosków do samodzielnego składania zamówień – czytamy w komunikacie.

Współpraca pomiędzy Worldline i XPAY

Dzięki współpracy pomiędzy Worldline i XPAY, podatnicy otrzymują możliwość korzystania z produktów klasy all-in-one w modelu abonamentowym, co ma ograniczać koszty inwestycji w stanowisko sprzedaży detalicznej (zarówno mobilne, jak i stacjonarne) oraz zapewniać niższe koszty operacyjne. XKASA oferuje funkcje charakterystyczne dla tradycyjnych urządzeń fiskalnych, umożliwiając prowadzenie ewidencji sprzedaży.

Współpraca z Worldline ma być początkiem szerszej rewolucji na rynku usług dla merchantów. W komunikacie czytamy, że takie podejście umożliwi skrócenie czasu procesu sprzedaży do minimum w kilku krokach: wybierz towar, zapłać, zafiskalizuj. Tym samym jedno urządzenie pozwala na realizowanie transakcji.

Aktualnie podmioty uprawnione do stosowania kas fiskalnych w postaci oprogramowania to m.in.: przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianej branży HoReCa, firmy zajmujące się przewozem osób, składy opałowe, Ochotnicze Straże Pożarne oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Ale lista podmiotów uprawnionych systematycznie się poszerza.

– Dodatkowo, integracja rozwiązania typu SoftPos firmy Worldline z softwarową kasą fiskalną i aplikacją sprzedażową na jednym urządzeniu pozwoli na uproszczenie użytkowania przez przedsiębiorców i zarządzanie rozwiązaniem do prowadzenia działalności – mówi Artur Żymańczyk, Country Manager Poland, Worldline Merchant Services.