Wpłat na rzecz Ukrainy można już dokonywać za pomocą specjalnej strony: www.blik.com/wspieramukraine. Wystarczy przy tym wpisać kwotę wpłaty w polskich złotych oraz podać kod BLIK. Transakcje są rozliczane przez operatora płatności Tpay, który nie podbiera za nie prowizji. Oznacza to, że całość wpłaconych środków trafi do potrzebujących.

Pomoc dla Ukrainy – powstała strona do wpłat BLIKIEM

Pieniądze przekazane w ramach akcji „Wspieram Ukrainę” otrzyma Narodowy Bank Ukrainy, który przeznaczy je na działania związane z ochroną państwa i jego mieszkańców. Wpłaty bezpośrednio trafiają na specjalny rachunek założony przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

– Wspieram Ukrainę to pomoc, która trafi wprost do Narodowego Banku Ukrainy. Skuteczne i systemowe rozwiązania dają realne wsparcie. Polacy już nieraz udowodnili, ze z BLIKEM w dłoni wpływają na rzeczywistość. Wszystkim partnerom dziękujemy. Każdy na swoim odcinku wykonuje świetną pracę  – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

– Bezpieczeństwo i szybkość to priorytety, które przyświecają nam na co dzień. Dziś nabrały nowego, ogromnego znaczenia. Dajemy możliwość przekazania środków na wsparcie Ukrainy w bezpieczny i szybki sposób – dodaje Paweł Działak, CEO & co-founder operatora płatności Tpay.

Inicjatywa ta ułatwi niesienie pomocy finansowej bez narażania się na ryzyko oszustwa. Trudną sytuację na Ukrainie wykorzystują cyberprzestępcy organizując fałszywe zbiórki. Przestrzega przed tym UOKiK, apelując o zachowanie ostrożności i przelewanie pieniędzy jedynie zweryfikowanym organizacjom.