Brutto to platforma finansowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach nawiązanej współpracy odpowiada za wsparcie tych klientów Comfino, którzy posiadają firmy. Za obsługę klientów indywidualnych odpowiadają nawiązane wcześniej partnerstwa z Alior Bank, AS Inbank oraz czeskim fintechem Twisto.

Fintech Brutto od stycznia ubiegłego roku wchodzi w skład grupy kapitałowej PragmaGo. Spółka PragmaGO SA uzyskuje coraz większe zainteresowanie świadczonymi usługami – w czerwcu br. zanotowała kolejny rekord zrealizowanych obrotów oraz ilości klientów. Jednym z ostatnich produktów spółki jest oferta finansowania skierowana do sprzedawców na Allegro. 

Finansowanie zakupów firmowych online do 30 tys. PLN

Z finansowania można skorzystać w tych sklepach internetowych, które zaimplementowały narzędzie Comfino. Grupa Comperia.pl SA, w skład której wchodzi Comfino, celuje w budowę największej platformy marketplace dla płatności. W jednym miejscu mają być agregowane wszystkie formy finansowania zakupów.

– Według najnowszych danych liczba sklepów internetowych w Polsce rośnie w tempie 25% rocznie i obecnie wynosi ponad 50 tys. Chcemy być aktywnym uczestnikiem zmian zachodzących na tym rynku i udostępnić klientom kupującym na fakturę prosty i wygodny sposób finansowania ich zakupów. Cieszymy się z kolejnego ważnego partnera, dzięki któremu możemy zaoferować właścicielom firm z sektora MSP nową metodę płatności, w procesie 100% online – mówi Piotr Strzelecki, prezes Brutto.