Pod koniec 2020 roku poznański fintech Pacific otrzymał 24 miliony PLN dofinansowania. W tym tygodniu firma zawarła umowę z Aion Bankiem.

Rozwiązania płatnicze dla e-commerce

Pacific.org to fintech z Poznania, który tworzy rozwiązania płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych. W aplikacji znajdzie się również lifestyle’owy, mobilny marketplace. Aplikacja umożliwia między innymi płacenie za zakupy przy pomocy kodu QR. Start aplikacji planowany jest na wrzesień 2021 r.

-Cieszymy się, że Pacific obdarzył nas swoim zaufaniem. Ponieważ trzon zespołu Aion Banku stanowią Polacy, każda okazja do współpracy z polskimi firmami – zwłaszcza tak młodymi i ambitnymi – to dla nas powód do radości. Jestem pewien, że dobra znajomość krajowego rynku, na pewno pomoże im w odniesieniu spektakularnego sukcesu, na który liczymy – skomentował Karol Sadaj, Country Head Poland Aion Banku.

Aion to nowy europejski bank, którego fundamentem jest tzw. odwrócony model bankowości, oparty na rozwiązaniu subskrypcyjnym. W ramach stałej, miesięcznej opłaty bank zapewnia użytkownikom nielimitowany dostęp do wszystkich produktów bankowych z poziomu aplikacji mobilnej w ramach stałej, miesięcznej opłaty. W ofercie banku znajdą się m.in. konta osobiste i firmowe, rachunki walutowe, transfery międzynarodowe, czy spersonalizowane doradztwo finansowe.

Wśród partnerów Aion Banku znajduje się również Mastercard oraz fintech Form 3.