Konto w rodzimej walucie najlepiej sprawdza się przy lokowaniu kapitału w aktywach notowanych w złotówkach. Natomiast przy realizacji Planów Inwestycyjnych związanych z rynkami zagranicznymi warto rozważyć założenie konta w odpowiedniej walucie obcej. W tym kontekście klienci szukali możliwości efektywnego doładowywania swoich środków, aby uniknąć niepotrzebnych prowizji – czytamy w komunikacie.
Fintech XTB udostępnia wymianę walut
Od 12 marca, każdy użytkownik platformy inwestycyjnej XTB będzie mógł wymienić walutę pomiędzy swoimi kontami. Nowa funkcjonalność jest dostępna w Pokoju Inwestora w zakładce “Przelew wewnętrzny”. Aby dokonać przewalutowania, należy posiadać co najmniej dwa konta inwestycyjne w różnych walutach. Limit dla jednego przewalutowania wynosi 14 tys. EUR. Inwestorzy, którzy mają kilka kont w tej samej walucie, będą mogli również przesyłać środki pomiędzy nimi.
Co ważne, wymiana walut za pośrednictwem XTB może być związana jedynie z późniejszym lokowaniem środków na platformie inwestycyjnej. W przypadku naruszenia zasad, które szerzej są opisane w Regulaminie Świadczeń Usług Maklerskich, XTB może zablokować użytkownikowi możliwość skorzystania z tej usługi – czytamy w komunikacie.
Ostatnio w ramach planów produktowych na 2024 rok XTB zapowiedział kilka nowości – chodzi między innymi o wirtualny portfel i kartę wielowalutową. Mają pojawić się również nowości w zakresie inwestowania. W kolejnych tygodniach można spodziewać się udostępnienia m.in. usługi social czy inwestowania w obligacje.
W ostatnim czasie XTB wprowadziło między innymi akcje ułamkowe, czy oprocentowanie wolnych środków. W tym drugim przypadku klienci mogą pomnażać swoje środki nawet wtedy, kiedy nie inwestują aktywnie. Co miesiąc otrzymają odsetki od niezainwestowanych środków zdeponowanych na rachunkach fintechu.
Oprocentowanie wolnych środków w XTB dotyczy zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W obu przypadkach nie ma minimalnych jak i maksymalnych ograniczeń kwotowych.