Szacuje się, że w Polsce ok. 2% zakupów finansowanych jest przy wykorzystaniu płatności odroczonych, podczas gdy w Europie jest to już 7%. W ubiegłym roku za zakupy internetowe BNPL zapłaciło 400 tys. Polaków, a regularnie w tym modelu może kupować nawet 3-3,5 mln Polaków – czytamy w komunikacie.

YES wdraża płatności odroczone Mokka

Zakupy z odroczoną płatnością w sklepach stacjonarnych będą realizowane z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Mokka, która została udostępniona doradcom YES oraz Verona. Klienci mają do wyboru kilka planów płatniczych, w tym odroczenie płatności o 30 dni oraz system ratalny (3, 6 lub 10 miesięcy).

– BNPL oferuje wiele korzyści dla sklepów – znaczny wzrost średniego koszyka, wysoką konwersję i wzrost lojalności klienta. Z raportu The Global Payments Report opracowanego przez Worldpay wynika, że już w 2024 roku w Europie, płatności odroczone będą stanowiły około 14% wszystkich metod płatności w sklepach internetowych oraz sporą część płatności stacjonarnych. Trend ten nie omija rynku biżuterii i akcesoriów, dlatego w perspektywie czasu branża ta również będzie poszukiwała i wdrażała tego typu rozwiązania, by spełniać potrzeby młodszych grup klienckich – komentuje Daniel Malinowski, Dyrektor Sprzedaży Mokka.

Mokka jest dostawcą usług finansowania zakupów konsumenckich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fintech jesienią br. nawiązał współpracę z PayTel, w ramach której merchanci mogą oferować odroczenie płatności za pomocą innowacyjnego terminala.