W podcaście porozmawialiśmy m.in. o ostatnim raporcie McKinsey, w którym wskazano pięć różnych modeli biznesowych umożliwiających konkurowanie na rynku BNPL. Opracowanie przywołuje także ciekawe dane o rosnącym potencjale rynku odroczonych płatności w USA. Pożyczki udzielane w ramach BNPL w USA mają odnotować wzrost z 7% w 2019 roku do 13-15% w roku 2023.

Ambitne plany Mokka na rynku BNPL

To dane, obok których ciężko przejść obojętnie. Z Markiem Biernackim porozmawialiśmy także o współpracy Amazona z Affirm, czy o ostatnich inwestycjach gigantów pokroju IKEA w rynek BNPL.

W podcaście padły także pytania o plany fintechu Mokka, który ostatnio nawiązał współpracę z PayTel. Dzięki temu na terminalach płatniczych PayTel będzie można korzystać z odroczonych płatności oferowanych przez Mokka. Marek Biernacki zdradził także, że fintech prowadzi aktywną rekrutację do swojego zespołu w Polsce, a także zamierza udostępnić własną aplikację mobilną.

Z Markiem Biernackim rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Materiał jest dostępny w wersji wideo na YouTube. Wersje audio można odsłuchać m.in. na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: