mBank od dłuższego czasu aktywnie angażuje się w zieloną rewolucję w Polsce. W samym 2021 roku instytucja przeznaczyła na finansowanie budowy nowych farm wiatrowych i fotowoltaicznych ponad miliard złotych. Docelowo inwestycja ma produkować 400 megawatów, a więc tyle ile potrzeba, żeby zasilić każdego mieszkańca Krakowa.

mBank świętuje Dzień Ziemi

Autorka „Matematyki na zielono” od zawsze chciała odczarować system szkolny i zmieniać edukację tak, by nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała najmocniejsze strony najmłodszych. Książki i materiały Mai Krämer trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników.

Spod jej ręki wyszły takie pozycje jak: „Nieoczywista Układanka Polska”, „Tematy do rozmów” wydanych po polsku i ukraińsku. Dla samej fundacji mBanku Maja napisała jak dotąd dwie książki: „Matematyka jest wszędzie” i omawianą tu „Matematykę na zielono”.

Wydawnictwa Fundacji cieszą się bardzo dużą popularnością. Poprzednie dwie książki w formie papierowej i cyfrowej znalazły się w blisko 300 tys. polskich domów. Najnowszej przyświeca motto, że matematyka jest wszędzie.

„Matematyka na zielono” zawiera kilkaset matematyczno – ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów. Książka autorstwa Mai Krämer ma za zadanie w przystępny i matematyczny sposób tłumaczyć przyczyny i następstwa nadchodzącej katastrofy ekologicznej. Pozycja ma również skłaniać do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki ani ekologii i przeznaczona dla dzieci miedzy 7. a 14. rokiem życia.

Bezpłatny egzemplarz może zamówić każdy, nie tylko klient mBanku. Wystarczy odwiedzić stronę www.mjakmatematyka.pl i wypełnić wniosek. Książkę będzie można odebrać w wybranej placówce mBanku lub mFinanse. mFundacja planuje rozdystrybuować w ten sposób 50 tys. egzemplarzy. Każdy z nich został wydrukowany na papierze z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że papier ten pochodzi ze źródeł, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami oraz przestrzegają restrykcyjnych zasad w procesie produkcji.