Biedronka jest pierwszą ogólnopolską siecią sklepów stacjonarnych, która poszerza swoją ofertę o ultraszybkie dostawy. Zamówienia będą odbierane przez kurierów z 15 mikrocentrów dystrybucyjnych działających w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Wśród dostępnych 1,2 tys. produktów, klienci znajdą zarówno wyroby marki własnej Biedronki, jak i marek zewnętrznych. Kupią swoje ulubione produkty spożywcze, a także przekąski, napoje i lody. Nowa usługa ultraszybkiej dostawy będzie dostępna przez siedem dni w tygodniu – także w niedziele niehandlowe.

– W ciągu ostatnich 18 miesięcy obie firmy współpracowały nad rozwojem e-sprzedaży, umożliwiając zakupy w czasie krótszym niż 60 minut w wielu lokalizacjach. To partnerstwo wzmacnia naszą wspólną wizję i umacnia zaangażowanie Glovo w Polsce oraz demokratyzację wygodnych i nowoczesnych zakupów – mówi Carlos Silván, dyrektor generalny Glovo Polska.

Szybka dostawa z Biedronki w 15 minut

Użytkownicy aplikacji Glovo będą mogli kupić produkty z Biedronki i otrzymać je w ramach ekspresowej dostawy. Glovo dedykuje usłudze specjalną grupę kurierów, którzy w czasie 15 minut dostarczą produkty z mikrocentrów dystrybucyjnych Biedronka Express do klientów.

Uruchomienie usługi Biedronka Express pod nazwą BIEK nie zmienia zasad działania sklepu internetowego Biedronki w Glovo. Funkcjonuje on od kwietnia ubiegłego roku we wszystkich stolicach polskich województw i dużych ośrodkach miejskich, łącznie w 31 miastach.