Uber przekazał również darmowe przejazdy na rzecz wolontariuszy fundacji Wolne Miejsce, dzięki którym będą mogli dostarczyć kolacje wigilijne dla osób samotnych w Katowicach i Warszawie.

Uber gra razem z WOŚP

Uber z WOŚP to specjalny produkt uruchomiony w ramach wsparcia jubileuszowego – trzydziestego – Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sposób działania jest prosty. Do kosztu każdego przejazdu doliczana jest kwota 5 zł, którą Uber w całości przekaże na konto Fundacji.

Liczba przejazdów jest nieograniczona, zaś najhojniejszy pasażer może liczyć na dodatkową nagrodę. Użytkownik z największą liczbą przejazdów Uber z WOŚP, wykonanych w styczniu, otrzyma wyjątkowy złoty kod na darmowe przejazdy przez miesiąc.

Oprócz 5 PLN z każdego przejazdu Uber z WOŚP, firma przekaże osobne wsparcie na cele 30. Finału. W tym roku WOŚP zbiera na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W te święta Uber pomoże także w przekazaniu posiłków wigilijnych dla potrzebujących, ofiarowując fundacji Wolne Miejsce darmowe przejazdy dla wolontariuszy rozwożących kolację wigilijną dla samotnych w Warszawie oraz Katowicach. Wolontariusze mają do dyspozycji pulę kodów o łącznej wartości 20 tys. PLN.