Od 6 września użytkownicy aplikacji będą mogli zalogować się na konto Allegro na telefonie lub tablecie dzięki danym biometrycznym – chodzi o odcisk palca. Allegro wprowadzi też nową aplikację – Allegro Lokalnie. Zastąpi ona apkę Allegro Sprzedaż.

Logowanie odciskiem palca na Allegro

Zmienią się również ceny przesyłek. Skończyła się promocja na przesyłki kurierskie z Allegro Smart – ze 1,99 PLN do 3,99 PLN.

Od 6 września Allegro będzie dzielić koszty przesyłania również w przypadku przesyłek Allegro Smart! dla Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch, Allegro Punkty Poczta Pobranie, Allegro UPS Odbiór w Punkcie, UPS Odbiór w punkcie, Allegro ORLEN Paczka, ORLEN Paczka. Paczka w Ruchu zmieni nazwę na ORLEN Paczka. Do końca roku przesyłki Allegro Punkty Kolporter będą darmowe.  Za lekkie przesyłki z UPS sprzedający zapłaci mniej – czytamy w komunikacie.

Pełny, obszerny wykaz zmian na Allegro można znaleźć tutaj.

Ostatnio Allegro wprowadziło płatności BLIKIEM bez kodu i potwierdzenia w aplikacji. Na początek takie rozwiązanie zostało udostępnione klienta PKO BP.

Allegro wdrożyło też nową funkcjonalność – Allegro Family. Przeznaczona jest dla ludzi chcących dzielić się korzyściami z bliskimi.