W podcaście Arkadiusz Bulc przybliża ewolucję modeli programów partnerskich, która miała miejsce głównie w ostatniej dekadzie. Napędzały ją zmiany na rynku, takie jak wzrost kosztów, nowe technologie czy większa konkurencyjność. Początkowo programom partnerskim przyświecało nastawienie na zysk finansowy. Ostatnie lata przyniosły reorientację na inne korzyści.

Jak budować efektywne programy partnerskie?

Przede wszystkim podstawą jest przemyślany pomysł na program partnerski. Należy ustalić jaką ma on pełnić rolę. Kluczowy jest również odpowiedni dobór partnerów. Przy czym ważna jest wspólnota interesów i komplementarność obszarów działania. Niezbędne jest myślenie o wymiernych korzyściach dla drugiej strony, ale i odbiorcy docelowego wypracowanych rozwiązań.

W rozmowie poruszyliśmy też takie kwestie jak nawiązywanie relacji z partnerem oraz poszerzanie zasięgów poprzez programy afiliacyjne. Nie zabrakło również pytań dotyczących programu partnerskiego Tpay. Z podcastu można dowiedzieć się m.in. jakie są jego główne założenia oraz kto jest jego beneficjentem.

Z Arkadiuszem Bulcem rozmawiała Izabela Kozakiewicz. Materiał jest dostępny w wersji wideo na YouTube. Wersje audio można odsłuchać na SpotifySoundcloud oraz oraz Apple Podcast. Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: