O sprawie informuje serwis TMZ. W 2014 roku 50 Cent stał się jednym z pierwszych artystów, którzy rozpoczęli przyjmowanie płatności w Bitcoinach. Wtedy za jednego BTC trzeba było zapłacić około 662 dolary.

Czytaj także: Rosja ureguluje kryptowaluty

Jak 50 Cent zbił fortunę na Bitcoinie?

50 Cent pochwalił się na Instagramie swoim sukcesem. Na sprzedaży albumu Animal Ambition zarobił prawie 9 milionów dolarów, dzięki Bitcoinowi.

Mowa o albumie „Animal Ambition”, za który raper otrzymał w sumie około 700 Bitcoinów. Wtedy ich zsumowana wartość oscylowała w granicach 400 tysięcy USD. 50 Cent trzymał Bitcoiny na swoim koncie przez te kilka lat, aż teraz ich wycena waha się pomiędzy 7 a 8,5 miliona amerykańskich dolarów.

Czytaj także: Korea jednak nie zamknie giełd kryptowalut

Raper nie omieszkał pochwalić się swoim sukcesem na Instagramie. Wstawił powyższe zdjęcie oraz napisał „Nieźle jak na dzieciaka z South Side (południowa część Nowego Jorku przyp.red.). Jestem z siebie dumny”.

W pewnym momencie wartość najpopularniejszej kryptowaluty zbliżyła się nawet do 20 tysięcy USD, aby teraz spaść w okolicę 11 tysięcy. Powstaje zasadnicze pytanie – co teraz powinien zrobić znany raper? Sprzedać Bitcoiny jak najszybciej w obawie przed dalszym spadkiem kursu, czy ponownie czekać na jego umocnienie?

Dla fanów 50 Centa – raper pracuje właśnie nad kolejnym albumem „Street King Immortal”. Na razie nie wiadomo kiedy płyta pojawi się na rynku i czy 50 Cent ponownie będzie akceptował płatności w Bitcoinach.