Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
12 grudnia 2022, 12:07
Kazachstan chce większych wpływów z kryptowalut. Nowe podatki pod płaszczykiem ochrony cen energii

Kazachstan od 2021 roku stał się zagłębiem kryptowaluty po tym, gdy rząd chiński zablokował możliwość „kopania” aktywów cyfrowych.

7 grudnia 2022, 10:05
Polski fintech Ramp umożliwi szybką wymianę krypto na tradycyjne waluty w USA

Użytkownicy wybranych banków otrzymują środki w ciągu poniżej 20 sekund. W styczniu Ramp udostępni off-ramp w Europie i na całym świecie.

15 listopada 2022, 14:04
Nawet 1,2 mln użytkowników giełdy FTX może nie odzyskać środków

FTX złożyło wniosek o bankructwo i boryka się z brakiem środków na poziomie 8 mld dolarów. W sprawie spółki śledztwo prowadzi także Departament Sprawiedliwości USA.

2 września 2022, 14:39
Bitcoin walczy o odwrócenie trendu. Ethereum utraciło wzrostowy impet 

Ostatnie dni były stosunkowo złe dla rynku kryptowalut. Bitcoin po świetnym lipcu powrócił do spadków i sierpień zamknął ze stratą około 14 proc.

29 lipca 2022, 12:39
Kryptowaluty rosną po podwyżce stóp

Rynki aktywów cyfrowych przez większość tygodnia notowane były na czerwono, aż do środowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty