Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Bitcoin znów leci na łeb
May 17, 2021, 5:24 PM

Kurs najpopularniejszej waluty świata leci na łeb - kolejny raz już w tym miesiącu. Głównym winowajcą spadków jest.. nie kto inny, a Elon Musk.

Elon Musk podbił cenę Dogecoina
May 14, 2021, 1:13 PM

Elon Musk przekazał, że nawiązał współpracę z twórcami Dogecoina, by poprawić efektywność sieci transakcyjnej. Skutek? Wzrost kursu o blisko 30%.

Bitcoin ofiarą Muska. Kurs kryptowaluty mocno w dół
May 13, 2021, 2:34 PM

Wystarczył jeden tweet Elona Muska, by kurs bitcoina zanurkował - dzisiaj BTC traci 11,5% spadając do poziomu 49,5 tys. USD.

Giełda kryptowalut BitBay pozyskuje nowego inwestora z USA
May 11, 2021, 4:17 PM

W związku z tym obecny CEO jak i założyciel firmy - Sylwester Suszek przestał pełnić w spółce swoje obowiązki.

Revolut umożliwi wypłatę bitcoinów
May 6, 2021, 9:59 AM

Klienci będą mogli przelać zakupione w Revolut bitcoiny na prywatne portfele. Funkcja ułatwi wybór miejsca gdzie chcą przechowywać swoje BTC.