Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Na Twitterze można dawać napiwki w bitcoinie
September 27, 2021, 1:19 PM

Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji Twitter na systemach iOS. Dla posiadaczy Androida zostanie włączone w ciągu najbliższych tygodni.

Chiny dokręcają śrubę rynkowi kryptowalut
September 24, 2021, 4:10 PM

Bank centralny Chin w oficjalnym komunikacie przypomina, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne.

Revolut rozbudowuje swoje przestrzenie biurowe w USA za bitcoiny
September 20, 2021, 10:42 PM

Revolut rozbudowuje swoje przestrzenie biurowe w USA, dzięki współpracy z WeWork. Fintech finansuje te zmiany korzystając z najpopularniejszej kryptowaluty - bitcoina.

Salwador pierwszym państwem, które akceptuje bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy
September 7, 2021, 1:15 PM

Posiadacze BTC będą mogli płacić nim już nie tylko za dobra i usługi, lecz nawet opłacić podatki.

Bitcoin ponownie na fali. Wycena przekroczyła 50 tys. USD
August 23, 2021, 10:25 AM

Ostatnio tą granicę bitcoinowi udało się pokonać w maju bieżącego roku. Do kwietniowej hossy wciąż jednak trochę brakuje.