Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Parlament Europejski odrzuca potencjalny zakaz wydobywania bitcoinów
16 marca 2022, 09:57

Bitcoin nie będzie podlegał minimalnym standardom zrównoważenia środowiskowego UE. Parlamentarna komisja spraw gospodarczych i monetarnych zagłosowała 30 do 23.

Oświadczenie sekretarz skarbu USA podbiło kurs bitcoina
9 marca 2022, 13:06

Janet Yellen wskazała, że zapowiedziane regulacje kryptowalut będą wsparciem dla innowacji. W efekcie wycena bitcoina wzrosła do 42 tys. USD.

Wielka Brytania zaostrzy przepisy dotyczące reklamy kryptowalut
18 stycznia 2022, 15:37

Kampanie promujące kryptowaluty mają być traktowane podobnie jak reklamy produktów i usług finansowych. Oznacza to, że trafią pod nadzór FCA.

Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut
26 listopada 2021, 12:10

31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.

Na Twitterze można dawać napiwki w bitcoinie
27 września 2021, 13:19

Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji Twitter na systemach iOS. Dla posiadaczy Androida zostanie włączone w ciągu najbliższych tygodni.