Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Polsko-szwedzki startup SunRoof jako pierwszy sprzedaje dachy solarne za bitcoiny
March 2, 2021, 12:42 PM

Kryptowaluta ma ułatwić rozliczenia z międzynarodowymi klientami i jednocześnie otworzyć SunRoof na szerszą działalność na globalnych rynkach.

Bitcoin w odwrocie. Kurs leci, ale będzie rósł – tak chce ulica
February 23, 2021, 5:30 PM

Gdy tydzień temu kurs BTC przekroczył magiczne 50 tys. USD na rynku zapanowała euforia. Minął tydzień i mamy „korektę” – kryptowaluta w ciągu 24h straciła nawet 11% wartości.

Bitcoin przebił 50 tys. USD. Kiedy krach? Mówią, że nigdy
February 16, 2021, 8:54 PM

We wtorek 16 lutego bitcoin osiągnął magiczne 50 tys. USD. Zdaniem ekspertów do jesieni za 1 BTC trzeba będzie zapłacić blisko 100 tys. USD, ale równie dobrze może wydarzyć się też krach.

Prezes Bank of England: Obecne kryptowaluty, w tym bitcoin, raczej nie przetrwają
January 26, 2021, 3:08 PM

Kryptowaluty pokroju bitcoina nie mają odpowiedniej struktury, aby funkcjonować jako długofalowe metody płatności - stwierdził Andrew Bailey, prezes Bank of England.

Szefowa EBC wzywa do globalnego uregulowania bitcoina
January 15, 2021, 2:14 PM

Zdaniem Lagarde bitcoin nie stanie się walutą, a sam biznes kryptowalutowy narażony jest na niepożądane praktyki - takie jak pranie pieniędzy.