Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Sztuczna inteligencja analizuje emocje na giełdzie. SpeedUp Group inwestuje w Sentimenti
July 15, 2021, 2:58 PM

Sentistock od Sentimenti to narzędzie służące do analizy na bazie emocji trendów w handlu różnymi instrumentami finansowymi: akcjami, parami walutowymi (Forex), kryptowalutami czy indeksami giełdowymi.

AI zmieni świat, ale waluty cyfrowe nie zagrożą krypto [VIDEO]
July 8, 2021, 4:23 PM

W trakcie Fintech Brunch #5 odbyła się prelekcja Michała Nowakowskiego, Head of Newtech, NGL Advisory. Po zakończeniu prelekcji mieliśmy okazję przeprowadzić krótki wywiad z naszym gościem.

Wydatki z kart Visa podpiętych do krypto przekroczyły 1 mld USD
July 8, 2021, 11:46 AM

Klienci Visa wydali w I poł. 2021 roku wydali ponad 1 mld USD za pomocą swoich kart podpiętych do portfeli kryptowalutowych.

Bitcoin - czy to szaleństwo kiedyś się skończy?
June 23, 2021, 4:45 PM

Nie ma tygodnia, by na rynku kryptowalut nie zdarzyły się ciekawe rzeczy, które targają ich kursem jak łupiną na oceanie.

Bitcoin znów w odwrocie
June 18, 2021, 3:13 PM

Można było się tego spodziewać. Na początku tygodnia kurs BTC rósł w szaleńczym tempie, ale w pod koniec tygodnia znów powrócił do spadków.