Już od zeszłego roku Aion Bank przygotowuje się do debiutu w Polsce. Ważnym krokiem było zatrudnienie Karola Sadaja w roli Country Head Poland. Wcześniej Sadaj pracował między innymi w Revolucie.

Aion Bank udostępni Apple Pay w Polsce

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Aion Bank ma wystartować w Polsce w 2021 roku. Wiele wskazuje na to, że wydarzy się to już w najbliższym czasie. Na razie wiadomo, że challenger bank zaoferuje płatności Apple Pay, ponieważ znalazł się na liście instytucji udostępniających to rozwiązanie.

Aion Bank to challenger bank założony przez Wojciecha Sobieraja, twórcę i wieloletniego prezesa Alior Banku. Fintech działa w modelu subskrypcyjnym, oferując dostęp do usług bankowych za stałą miesięczną opłatę. Aion wystartował na początku 2020 roku w Belgii.

W maju 2021 informowaliśmy o współpracy Aion Banku z fintechem Pacific. W ramach współpracy środki deponowane przez użytkowników apki Pacific będą deponowane na kontach w Aionie.

Aion Bank przejął także ETFmatic – podmiot pracujący z funduszami ETF. Łatwo dostępne inwestowanie w ETF ma być kluczowym obszarem rozwoju challenger banku w ramach jego europejskiej ekspansji.