Partner serwisuVisa dla biznesu

Big Data


BIG Data to określenie dla technologii wykorzystujących duże ilości danych pochodzących z wielu źródeł. BIG Data to popularne określenie dla technologii analitycznych, które umożliwiają tworzenie programów wykorzystujących sztuczną inteligencję operujące na dużych bazach danych oraz rozwiązaniach chmurowych (cloud computing) m.in. od Microsoft Azure.
Rynek karmiony pandemią, rekordowe wydatki na Big Data
November 24, 2020, 3:54 PM

Mimo trwającej pandemii, w tym roku firmy na całym świecie przeznaczą rekordową kwotę ponad 41 mld USD na cyfrowe informacje. Trzecia edycja raportu Global Data Market Size.

Indeks Volfefe od JP Morgan zmierzy wpływ tweetów Trumpa na gospodarkę
September 10, 2019, 10:32 AM

Indeks „Volfefe” zmierzy wpływ publikowanych przez Donalda Trumpa tweetów na rynki kapitałowe, a konkretnie - poziom stóp procentowych.

Lagarde: „Big tech to zagrożenie dla banków”. Szefowa MFW ostrzega też przed fintechami
June 9, 2019, 11:07 PM

"Istotne zakłócenia (disruption), które nastąpią w sektorze finansowym, nadejdą ze strony Big Tech-ów" - powiedziała Christine Lagarde, szefowa MFW.

Ruszyła rządowa chmura obliczeniowa
January 11, 2019, 5:45 PM

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o starcie rządowej chmury obliczeniowej. Rozwiązanie obsługuje już dwa systemy – mObywatel oraz Otwarte Dane.

Big Data i klasyczne rozwiązania - z jakich źródeł danych korzystają fintechy?
July 19, 2018, 4:58 PM

Fintechy podobnie jak inne instytucje finansowe, starają się poznać swojego nowego klienta, przed podjęciem z nim współpracy. Jak to robią? Z jakich mechanizmów korzystają?