Partner serwisuVisa dla biznesu

Piaskownica Regulacyjna


Piaskownica Regulacyjna to specjalnie utworzone środowisko prawne, które umożliwia testowanie produktów finansowych oferowanych przez firmy wymagające nadzoru regulacyjnego np. ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy uczestniczące w Piaskownicy Regulacyjnej mogą oferować usługi finansowe bez konieczności spełniania restrykcyjnych wymogów prawnych, ale tylko w ograniczonym zakresie.
Nowa droga do innowacji finansowych. Rusza projekt wsparcia fintech z MF, EBOiR i UKNF
6 lutego 2020, 18:19

W siedzibie GPW odbyła się inauguracja projektu, którego celem jest wprowadzenie zmian regulacyjnych w zakresie #fintech #suptech #regtech oraz #sandbox.

Unia Europejska chce jeszcze więcej piaskownic regulacyjnych
3 kwietnia 2019, 14:31

Komisja Europejska stawia na komunikację pomiędzy regulatorami na terenie Unii. W tym celu uruchomiono specjalne European Forum for Innovation Facilitators.

Piaskownica regulacyjna idzie do piachu? KNF wstrzymuje projekt
20 marca 2019, 13:38

Komisja Nadzoru Finansowego odkłada w czasie start regulacyjnej piaskownicy, co ma związek z niedawnym zmianami w zarządzie. Zmianie uległy priorytety Urzędu.

Znamy pierwszych operatorów piaskownicy regulacyjnej [AKTUALIZACJA]
16 listopada 2018, 14:37

Bank Pekao i The Heart będą pierwszymi operatorami piaskownicy regulacyjnej dla fintechów tworzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Co to jest piaskownica regulacyjna?
29 października 2018, 10:16

Piaskownica to pojęcie określające środowisko testowe. Pierwszy tego typu program w Europie powstał kilka lat temu w Wielkiej Brytanii. Obecnie trwa nabór członków do polskiego sandboxa, a pierwsze zakwalifikowane fintechy poznamy na początku przyszłego roku.