Alior Bank uatrakcyjnia swoją ofertę produktów oszczędnościowych. Niedawno na podobny krok zdecydował się Santander Consumer Bank, który podniósł oprocentowanie kont oszczędnościowych do 7,5 proc. Oferta ta dotyczy nowych środków do kwoty 200 tys. zł. Klienci, którzy nie skorzystają z promocji dla nowych środków, mogą liczyć na oprocentowanie od 6 proc. do 7 proc. – w zależności od zdeponowanej kwoty.

Alior Bank podnosi oprocentowanie depozytów

Bank uruchomił 29. edycję promocji Konta Mega Oszczędnościowego, która potrwa do 14 grudnia br. W jej ramach klienci mogą uzyskać oprocentowanie w wysokości 8 proc. lub 4 proc. w skali roku. W obydwu przypadkach oferta dotyczy nowych środków w złotych do maksymalnej kwoty 400 tys. zł.

Warunkiem uzyskania oprocentowania 8 proc. jest zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości 2 tys. zł z dowolnego konta w innym banku. W przypadku braku takiego wpływu klient otrzyma oprocentowanie w wysokości 4 proc. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące od zaksięgowania pierwszej wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy.

Aplikacja Alior Mobile osiągnęła na początku listopada 1 milion użytkowników. Z tej okazji bank podniósł oprocentowanie 100-dniowej lokaty mobilnej. Wynosi ono obecnie 8 proc. w skali roku i jest stałe. Klient może otworzyć jedną taką lokatę z maksymalną kwotą 50 tys. zł. Oferta adresowana jest do nowych użytkowników aplikacji, którzy 31 października br. posiadali konto osobiste lub oszczędnościowe w Alior Banku (w złotych) oraz wyrazili odpowiednie zgody marketingowe.

Dodatkowo użytkownicy aplikacji Alior Mobile oraz bankowości internetowej Alior Online będą mogli otworzyć lokatę na 4 miesiące ze stałym oprocentowaniem 4 proc. w skali roku na maksymalną kwotę 50 tys. zł.

Wzrosło również oprocentowanie lokat terminowych w Alior Banku. Stałe oprocentowanie depozytów na nowe środki w złotych wynosi obecnie 6,5 proc. w skali roku na 92 dni oraz 7 proc. w skali roku na 182 dni. W ramach tej oferty bank nie ogranicza górnej kwoty nowych środków, ani liczby możliwych do otwarcia lokat.